Nova Honda Africa Twin

Novosti, komentari novih i starih motora...
Kobra-senior
Biker wannabe
Biker wannabe
Vozim: Honda CB 500 XA

Re: Nova Honda Africa Twin

Post by Kobra-senior » 01 Dec 2017 10:03

Ne griješiš ti ništa, a znajući kolegu Ramara siguran sam da ni on nije mislio ništa loše, već si interesantan i samo je bio radoznao kao što je i napisao. Nego se ova tema o Africi Twin proširi i ode u drugom pravcu, a tako ti je to kad se zapodjene razgovor. Vjeruj mi jer sam po godinama stariji i od tebe, a učimo dok smo živi.

Nego da se vratimo motorima i putovanjima. Kad navratiš u Crnu Goru slobodno se javi pa da organizujemo i neku turu po tvojim Banjanima, a u direktnom kontaktu i prijatnoj atmosferi sigurno ćeš zaključiti da cg bajkeri pozitivno misle. :)

velimlje
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina

Post by velimlje » 01 Dec 2017 13:25

Daleko bilo , nisam ni pomislio da kolega Ramara misli nesto lose , samo sam hteo da kazem kako meni malo smetaju te teme ... nemoj pogresno da me shvatis , i ja sam nekad radim isto , pa pitam zenu po akcentu kad nekog upoznamo odakle je , ja to ne razaznajem , bar ne dobro , isto tako interesovanja radi

Kad sam bio klinac u Velimlju cesto su me druga deca terala da pricam slovenacki ne bi li se malo nasmejali ... to su bila neka druga vremena ...

a danas se svadaju clanovi iste porodice oko toga .. ne volim to , nista drugo ... mrzim politiku i sve sta ide uz nju ...

za voznju , lako cemo kad dodem u Crnu Goru , otom potom ..

nego da se vratimo na temu , kolegi Keshi da pravimo zazubice , trebao je ovo da kupi ... 8-)

https://youtu.be/cfGBuwBHGi4" onclick="window.open(this.href);return false;

Kesha
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: Hondu

Post by Kesha » 01 Dec 2017 18:42

Što meni zazubice? Zbog ova dva osijeđela geja na videu? Nemam nikakvu emociju. :?

A Ramaro je samo znatiželjan da poveže, kao i ja, odakle si - što još ne ukapirah... :shock: :?:

Ako živiš u Srbiji, ekavica je razumljiva, samo ne kapiram one koji za 4 godine studiranja više utvrde ekavicu nego 18 godina ono što su govorili, i nastave kad se vrnu. To nekad izgleda poltronski. Mada se nekad u Bg smatralo da je naš govor arhaičan, zaostao, maltene primitivan. MA vele da je Vuk Karadžić govorio ijekavicu. Ali ne bih da dajem sudove i neka svako priča kako hoće, a meni je brat svako sa kim mogu da se razumijem.
Inače - ja sam Čečen, ali sa ove strane... 8-)
Polako žuri - Festina lente

jovan
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: Honda XR 600 R
Yamaha XTZ 750 ST
Buell XB12X

Post by jovan » 01 Dec 2017 20:50

Koliko se osjeća težina Afrike u voznji po gradu i sporim, krivudavim putevima? Djeluje mi kao dosta okretan motor, gledajući ove snimke.
I kakva je za vožnju stojeći, je li upravljač dovoljno visoko? Mada to zavisi od visine vozača, nego me onako zanima pošto si dosta visok kako ti leži, treba li podizati upravljač?

Kesha
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader

Post by Kesha » 02 Dec 2017 22:56

Okretna. Visina joj daje polugu pa se lako obaljuje, i ima širok upravljač, a uska - tako da ide fino kroz grad i uska krivudanja, dok joj je radijus okretanja stvarno mali. Lijepo se prebacuje težina, koja je dosta nisko, mada veliki točak pri kasnom kočenju malo oće da povede široko u oštrije krivine...
Volan treba podići dok sjedim, a kad stojim - dobar je!(?)

poka
Ready for DAKAR
Ready for DAKAR
Vozim: Kratkotrajni Turistički Motor

Post by poka » 03 Dec 2017 11:36

Bi li taj servis prvi!?

Kesha
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader

Post by Kesha » 03 Dec 2017 15:54

poka wrote:Bi li taj servis prvi!?
854km :?

Kesha
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader

Post by Kesha » 14 Feb 2018 16:23

Image

sparco
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: dpv ;)

Post by sparco » 15 Feb 2018 10:15

da ovo imam jahao bi je ka 18togodisnjak zenu a on samo 800km presao eeeeeeee kesho kesho
risk,is what makes life worth living.

Kesha
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader

Post by Kesha » 15 Feb 2018 15:33

sparco wrote:da ovo imam jahao bi je ka 18togodisnjak zenu a on samo 800km presao eeeeeeee kesho kesho
Molim, molim: 1395.
Kad? Jašu mene: žena, đeca, posao...

Post Reply