Aprilia Pegaso Strada 650 2006 Problem sa kontrolnom

Novosti, komentari novih i starih motora...
Post Reply
PegasoMNE
Stoper
Stoper
Vozim: Aprilia Pegaso Strada 650

Aprilia Pegaso Strada 650 2006 Problem sa kontrolnom

Post by PegasoMNE » 16 Oct 2018 23:34

Poštovanje kolege bajkeri,

Prije dvije nedelje sam kupio ovaj prelijepi motor u koga sam se već zaljubio i pored problema kojeg imam. Naime, kontrolna tabla ne radi kako treba. Ne rade obrtaji, brzina, temperatura, kao ni sve ostale signalne lampic, samo gorivo radi, a na LCD displeju stoji upozorenje ECU i znak kao da je diskonektovan. Motor radi potpuno normalno, bez mane, ali eto to mu je problem. Desilo mi se dva puta da mi u toku vožnje proradi sve na tabli, ali samo na sekund. Čudna stvar je što u mraku mogu da uočim da lampica sa trouglom pored obrtomjera kao i lampice za neutral i spuštenu nogaru, trepere veoma slabo i potpuno random...Kao da tabla pokušava da radi ali ima neki prekid. Eto ako se neko susretao sa ovim problemom, ili zna način kako da ga riješim, bilo bi mi veoma drago da mi odgovori na topic. Hvala unaprijed.

Irelevantije
Biker wannabe
Biker wannabe
Vozim: Suzuki GSR600

Re: Aprilia Pegaso Strada 650 2006 Problem sa kontrolnom

Post by Irelevantije » 17 Oct 2018 09:59

Možda je konektor na ECU, a možda je i crkao ECU (moli se da nije jer je nov 850$)
Probaj prvo da ga raskačiš i očistiš konektore nekom četkicom i vazduhom pod pritiskom.
Njoj je ECU naprijed, ispod komandne table, tako da mislim da ćeš morati da skidaš sve to da bi prišao.

Evo ti user manual na ovom linku:

Code: Select all

https://www.manualslib.com/manual/363561/Aprilia-Pegaso-650-Strada-Trail.html?page=10#manual

sparco
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: dpv ;)

Post by sparco » 18 Oct 2018 07:50

ako je crkao ecu kako mu radi motor? to me bas zanima............ ;)

provjeri sve ispod table snopove kablova, na aprilijama imas nekad da se staru zice jer su pretanke i ogule i dodiruju nedje ili masa izbije, kad to provjeris prvo javi
risk,is what makes life worth living.

Off-road
Biker wannabe
Biker wannabe
Vozim: DR650se

Post by Off-road » 18 Oct 2018 11:09

Ovdje je momak imao slican problem kao ti, mozda ti pomogne.
https://www.apriliaforum.com/forums/sho ... -Need-help" onclick="window.open(this.href);return false;

sLowRider
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: GO!!!!!!!

Post by sLowRider » 18 Oct 2018 12:30

A zica neka ti se prekinula, ovo sto ti doktor za probleme sparco kaze
Hold your horses, man
Freeride

PegasoMNE
Stoper
Stoper
Vozim: Aprilia Pegaso Strada 650

Post by PegasoMNE » 19 Oct 2018 01:27

Irelevantije wrote:Možda je konektor na ECU, a možda je i crkao ECU (moli se da nije jer je nov 850$)
Probaj prvo da ga raskačiš i očistiš konektore nekom četkicom i vazduhom pod pritiskom.
Njoj je ECU naprijed, ispod komandne table, tako da mislim da ćeš morati da skidaš sve to da bi prišao.

Evo ti user manual na ovom linku:

Code: Select all

https://www.manualslib.com/manual/363561/Aprilia-Pegaso-650-Strada-Trail.html?page=10#manual
Hvala na odogovrima. Mislim da je ECU potpuno ispravan, barem koliko sam čitao to im ne crkava, a preko njega ide i kod ključ i ugao paljenja, varnica, tako da nebi motor radio pravilno, a on hvala bogu radi kao sat. E sad pisao sam i na aprilijinom oficialnom forumu (link:https://www.apriliaforum.com/forums/sho ... -Dashboard), tamo su mi rekli slično kao sLowRider i sparco. Da provjerim sve konektore, sve žice, itd...itd.....Ali ih je dosta reklo i da su im table sklone crkavanju. Ali sam na svu sreću naišao na velikodušnog engleza koji je rekao da bi mi pozajmio svoju rezervnu tablu, kada mu je vrati prijatelj i poslao je poštom da provjerim na kraju krajeva je li do nje. A na meni je da se nakanim ovih dana i provjerim te kablove i konektore, daj bože da je samo do kablova...ne daju mi se pare za novu tablu, a polovnu je preeeteško naći.

Post Reply