Jakna

Kupovina motora, djelova i opreme
djetk0
Grijač guma
Grijač guma

Jakna

Post by djetk0 » 26 Feb 2009 12:37

Znam koje prodavnice imaju kod nas...i gledao sam...al me zanima neko vaše iskustvo..uzeo bih neku jaknu za ljeto, a i za zimu kasnije ;) ..

što bi predložili tu do 200e otprilike... ;)
Last edited by djetk0 on 22 May 2010 09:56, edited 1 time in total.
Ako brzo voziš, onda pazi se krivine

ice
NLB Moderator
Vozim: BMW S1000XR

Re: Jakna

Post by ice » 26 Feb 2009 17:41

definitivno nešto sa postavom jer će ti služit i zimi i ljeti. Što se tiče marke ne moram ti pričat prećerano, cijene govore za sebe ;)
ako pitaš dal uzet goretex, kožu, korduru ili nešto treće... opet je stvar ličnog ukusa. Meni koža najviše odgovara jer mi ne mlatara kao goretex, a opet goretex je odličan i koža fino diše ispod njega...
pomogoh li ti išta životati? :mrgreen:

DrMracni
NLB Moderator
Vozim: KTM 990 Adventure
KTM 350 Freeride

Post by DrMracni » 26 Feb 2009 18:31

hahhaha sve si mu rekao, ali sto je najgore nema se sta dopuniti :think: :P

ja imam alpinestar goretex i zadovoljan sam,200jurica sam je platio, ima postavu koja zimi spasava, ljeti je skines i sasvim dobro sluzi, ima protektore za ramena i laktove. mana je sto nema rajfeslus za pantalone.
razmisljam se i da kupim neku koznu ali o tom potom.
imas ve od 100 i nesto pa naprijed
mislim da u vg ima a-pro oprema i nije skupa a dobra je (gore-tex)

a zaboravih, kod Vlada imas modeka opremu koja nije skupa a odlicna je, imam pantalone...
za vlada imas link u oprema-servis
Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
http://www.monteguide.me" onclick="window.open(this.href);return false; - Motorbike Tours Montenegro https://www.facebook.com/monteguide/" onclick="window.open(this.href);return false;

blazo.milic
NLB Moderator
Vozim: GS1200 Adventure

Post by blazo.milic » 26 Feb 2009 19:09

Evo i mene.
Meni je licno mnogo miliji gora-tex. Kordura , mmmmm, ali nemam para za nju.
Koza mi je isto ok, medjutim za duzu voznju mislim da mi ne bi odgovarala.
ALi za po gradu, koza mi je sasvim ok.
Mene jedino kod svih tih (koznih) nervira sto one imaju sve te protektore pa kad je ja od 2 metra obucem, hahaha super izgledam
Nisam ti ni ja nista pomoga, ali znam kad budes kupovao isto vidi da ti je taman.
Da rukave mozes malo da stisnes jer ako su ti siroki, to ce ti sve landarati kad budes vozio van grada i vjetar ce te stalno zajebavati.
Bio sam poklonik kratkih (strukiranih) jakni, medjutim moramo cuvati ledja, tako ako uzmes kratku, obavezno pojas.
Sada sam vec pristalica duzih jakni i to i nosim non stop.
Ali opet nosim bubreznjak (kako ga neki zovu), nije to za zezanje.
A ako planiras jednog dana uzeti i neke pantalone, onda gledaj da budu iste marke ili da imaju rajfeslus da bi ih medjusobno povezao.
Evo i ja svasta nesto napisah, a ni sam ne znam jesam li ti pomogao.
Jedva cekam da nedjelja dodje, amanamanamanamana da nedjelja dodje

NikGold
NLB Moderator
Vozim: Uvijek prljavu Hondu xr650r

Post by NikGold » 26 Feb 2009 19:31

Brato ako možeš najbolje bi ti bilo poć na sajam u BG , neko je već počeo tu temu . Kod Neneda na Zabjelu je bilo zanimljivih jakni na sniženju 40 posto . Neko viđeh porodaje robu iz Luisa , meni cak jedan lik nudi da valjam Wintex opremu za njega . Ova Modeka nije losa . U Magnus moto su mi davali skoro na IXS jaknu 25 posto popusta . Došlo je vrujeme da se i u radnjama možeš cijenkat .poz
+1389+

blazo.milic
NLB Moderator
Vozim: GS1200 Adventure

Post by blazo.milic » 26 Feb 2009 19:53

Jes dobro pricas. Toga prije nije bilo, a sada grabe svaku musteriju.
Jedva cekam da nedjelja dodje, amanamanamanamana da nedjelja dodje

djetk0
Grijač guma
Grijač guma

Post by djetk0 » 26 Feb 2009 22:47

imao sam prije neku ranije roleff, platih je u krismu 200 i kusur eura.. i vrh je bila.. :) .. http://www.iron-moto.cz/images/roleff-t ... da-13m.jpg

pogledacu...znam da treba da bude "knap" :)

nego rekoh neko ce reci tačnu oznaku...pa da tu pogledam :mrgreen: al hvala svima.. pišite i dalje ;D
Ako brzo voziš, onda pazi se krivine

wulfy
NLB Moderator
Vozim: Aprilia Pegaso 650 Strada

Post by wulfy » 27 Feb 2009 08:34

DrMracni wrote: mislim da u vg ima a-pro oprema i nije skupa a dobra je (gore-tex)
Apropro A-pro (uh. jbt.), to je neka niža-srednja (golf :mrgreen: ) klasa. Ja imam najskuplju a-pro jaknu (270 eura) što govori o brendu. Moja jakna je ova http://www.a-pro.it/en-pub/en-textile-j ... 28&Mod=243

Na tom sajtu ti je inace kompletan A-Pro program, sve što vidiš (jakne, pantalone, rukavice...) možeš da naraučiš u VG- Biroelektronici

http://www.a-pro.it/en-pub/index.htm
brum brum brm brm brrrrrrrrrrrrrm.... i kez od uva do uva

goku
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina
Vozim: Honda PC35

Post by goku » 27 Feb 2009 11:26

I ja bih ti preporucio textil prije nego kozu, licno, godinama sam i vise nego zadovoljan sa mojom jaknom http://www.nitrorider.com/n85.html
Kao sto neko rece, obrati paznju da ima rajfeshlus, da je mozes vezati za pantalone, pojas i zastitu za kichmu uvijek nosi i to je to.
E da, Modeka je odlichna ako je mozes nabaviti kod Vlada nemoj oklijevati ;)
Pozz.

Space Director
NLB Moderator
Vozim: TDM 900

Post by Space Director » 27 Feb 2009 16:16

Sto se tice zastite, textil ne moze da se primakne kozi.
Sto se tice udobnosti i funkcionalnosti, tu se vec da razgovarati.

Ja imam ljetnu jaknu Dainese, koja je od mesh materijala, znaci, ona na rupice. Interesantno, taj materijal uopste ne skuplja vodu (dva puta me uhvatio pljusak u njoj), a ni znoj. Nosio sam je cijelu proslu sezonu i nije se mrvu promiijenila. Dainese ima jednu veliku manu, a to je cijena. Ova jakna kosta 210e, a sad na popustu kod Nenada u IN-u je 160e.
Bez uvrede, ali Dainese i Alpinestars su mnooogo ispred velike vecine firmi o kojim ovdje govorimo, tako da mislim da popust od 40% koji postoji u IN-u, obavezno treba iskoristiti.
Imam dvije Dainese jakne, ovu ljetnu od textila i koznu, a po ovim cijenama na popustu, sigurno ne bih pogledao nijednu drugu firmu, bar kod nas. Na zalost, nema pantalona, pa sam trgovao Alpinestars, koji je povoljan u Americi, ali je Dainese ipak za nijansu ispred kvalitetom.

Pogledaj i kod Acimica, oni ce imati uskoro neku novu opremu. Poz
I kad stojim tesko me pratiti...

Post Reply