moto outlet koji prima i kartice sa nsih prostora

Kupovina motora, djelova i opreme
mexiko
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: vozio bi , no trpim

Re: moto outlet koji prima i kartice sa nsih prostora

Post by mexiko » 14 Sep 2011 09:11

Kad sam narucivao opremu za strelicarstvo, ja nisam placao nikakve dazabine, racune je bio na 150 eura :whistle: E sad jedina stvar koja mi se ne svidja u tome je otvaranje paketa bez prisustva vlasnika.
-Smrt fasizmu baba!
- I tebi sinko, i tebi!

Bosko
Silovatelj krivina
Silovatelj krivina

Post by Bosko » 14 Sep 2011 15:50

.
Last edited by Bosko on 27 Sep 2012 10:27, edited 1 time in total.

ice
NLB Moderator
Vozim: BMW S1000XR

Post by ice » 18 Oct 2011 09:45

juče bijah do pošte da preuzmem nešto i definitivno preko 150€ ide na carinjenje, tako da znate kad poručujete što vas očekuje ako se ne dogovorite sa prodavcem da vam napiše manju cijenu

caesar
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: GSX-R 1000 K6

Post by caesar » 18 Oct 2011 13:27

ice wrote:juče bijah do pošte da preuzmem nešto i definitivno preko 150€ ide na carinjenje, tako da znate kad poručujete što vas očekuje ako se ne dogovorite sa prodavcem da vam napiše manju cijenu
Ide ide na carinjenje i to te kosta 4.5e ali vecina robe za fizicka lica se carini po 0% stopi i bez pdv-a. Sva garderoba koju sam porucivao, crashbarove i snowboard lise elektronike i satova. Stope se nalaze u jednoj veeeelikoj knjizi sa tarifama koja nije javno dostupna. Brat mi radi na carini i on mi je svojevremeno isto rekao sve preko 150 eura se carini i to je generalno tacno. Pravo pitanje za ljude na carinarnici je "Lave,koliko ja moram da platim da bih od Vas ovo preuzeo?"

Postavio sam im pitanje oko tog mitskog limita od 150e i otidji na sajt carina i vidi odgovor na veoma precizno postavljeno pitanje http://www.carina.co.me/me/pocetna/onam ... na?start=6" onclick="window.open(this.href);return false; . Postoji razlika izmedju oslobodjen carine i carinjen po nultoj stopi. Isto kao sto su dva razlicita termina oslobodjen poreza i oporezovan po nultoj stopi.

I jos nesto, pazite se pausalne stope od 5% tj stope koja se primjenjuje kad proizvod navodno nije u veeeelikoj kjnizi. Samo ih je muka da traze i listaju pa tako odrade posao.

Najbolje je pitati ljude na carinarnici ali one koji znaju svoj posao obicno je to stariji kadar tamo. Masu naroda se boji ovog limita, a u stvar ne bi trebaaalo. :snooty:
AMAT VICTORIA CURAM
Horsepower is how fast you hit the wall, torque is how far you take the wall with you.

mexiko
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: vozio bi , no trpim

Post by mexiko » 18 Oct 2011 15:37

Bilo je na sajtu uprave carina da se skine zakon o carinama i sve i mas taxativno kolika je carina za koju vrstu robe, ima oko 605 strana
-Smrt fasizmu baba!
- I tebi sinko, i tebi!

sLowRider
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: GO!!!!!!!

Post by sLowRider » 03 Jan 2012 22:48

http://www.oppracing.com" onclick="window.open(this.href);return false; nadjo masu jeftinine i dodje.
Hold your horses, man
Freeride

caesar
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader

Post by caesar » 11 May 2012 09:36

Ja preko ebay-a narucih kacigu bez troskova slanja. Iz bratske Holandije. Mislio sam da salju preko DHL pa im trazih da na fakturi stave manju cijenu i pristali su. Salju zvanicnom postom tako da nisu morali posle saznah. Cijene su im za komat bolje no kod nas. Seller: motorhelmetsonline
AMAT VICTORIA CURAM
Horsepower is how fast you hit the wall, torque is how far you take the wall with you.

sparco
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: dpv ;)

Post by sparco » 19 Jun 2012 14:58

krisma ima neku rasprodaju 50 posto na sve vidite ako je sta ostalo odlicna kombinacija, imalu su spektar scorpiona 1000 oko 120 eur su bile, cisto ako ko prodje neka se nada sta da je ostalo
risk,is what makes life worth living.

SuperMoto_Fan
Grijač guma
Grijač guma
Vozim: Honda NX650-Dominator

Post by SuperMoto_Fan » 19 Jun 2012 18:45

Bio ja juce... Kupi drug ovaj exo 1000, za 120€... Ostalo jos par primjeraka skorpiona, sto se tice ff-a... Nekoliko flip up, i nesto dzetovki...
Ima i jakni, i pojaseva, valja svratit', mozda se ubode broj...

caesar
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader

Post by caesar » 27 Jun 2012 12:18

Evo jednog prelijepog oduševljenja od kupovine

http://www.powersportsplus.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Imau sve OEM djelove za motocikle. Meni je sad nešto stiglo sa kašnjenjem (zbog USPS-a). Sa cijenama su bolji od ostalih u USA za nekih 5%. Bio sam se zabrinuo jer USPS je zaglavio i u roku od odmah su mi odgovorili. Ponudili se da urgiraju ili da sačekam još koji dan da stigne. Dakle dobra komunikacija.

Inače radi poređenja, zbog mog problema sa vazduhom u kočnicama, planiram da naručim reparacioni kit za MC koji kod njih sa poštarinom košta 55e. Cijena koju su mi u Prokomu juče dali za isto je 120e. Opsovao bih sad ali se evo suzdržah :mrgreen:
Last edited by caesar on 27 Jun 2012 13:23, edited 1 time in total.
AMAT VICTORIA CURAM

Post Reply