I ja padoh...

Uslovi na putu, Vasa iskustva i savjeti za lakse prezivljavanje na 2 tocka...
NikGold
NLB Moderator
Vozim: Uvijek prljavu Hondu xr650r

Re: I ja padoh...

Post by NikGold » 26 Oct 2015 14:16

OOODLICNO SI TI PROSAO
+1389+

Veljko
Grijač guma
Grijač guma
Vozim: Yamaha mt-03!!

Post by Veljko » 26 Oct 2015 16:01

Uh uhh, dobro je da se dobro zavrsilo.. pregledaj se za svaki slucaj.. Napravice se motor, samo da je u najboljem redu vozac :)

VeDzA
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: Yamaha XTZ 750 ST
Honda XR 400 R

Post by VeDzA » 26 Oct 2015 19:05

Doro je to,bitno je da tebi nije bilo nista,a motor ces ti napravit jos noviji no sto je bio :)

RockerArm
Grijač guma
Grijač guma
Vozim: Honda Dominator NX650
Suzuki GSR 750A
KTM 1190 Adventure

Post by RockerArm » 26 Oct 2015 21:08

Kao i uvjek prilikom neke nezgode citav niz stvari je posao naopako u nizu. Ramarova analiza sopstvene situacije i pogreske je ispravna. Jednostavno se tako namjestilo.....mada i dalje ne mogu da se otrgnem utisku tog dogadjaja. Naime....vozili smo u grupi...dozivjeli smo da nam dva identicna automobila zakoce bez ikakvog vidnog razloga na pocetku mosta i na kraju mosta. Prvi automobil se nalazio u lijevoj saobracajnoj traci i dao je znak za prestrojavanje, buduci da smo troje motorista bili u desnoj traci sa Ramarom prvim u grupi i 7-8 metara ispred nas dvoje sledecih, jednostavno smo prosli svojom stranom bez ikakve zadrske ili ometanja vozaca automobila koji je vozio sporije od nas. Problem je dozivio cetvrti motorista koji je vozio lijevom stranom saobracajne trake kojem se automobil nije sklanjao sa puta, iako je dao znak za prestrojavanje, vec samo usporavao do potpunog zaustavljanja automobila na desetak metara od pocetka mosta. Potpuno nerezonski i bez potrebe. Nas dvoje, koji smo bili u sredini grupe, smo usporili na vrhu mosta i ispratili situaciju cetvrtog motoriste do kraja, dok nije obisao automobil koji se potpuno zaustavio ispred njega (vec smo bili pri misli da se okrenemo i vratimo nazad...+++). Ramaro koji je bio ispred nas nije vidio da se nesto desava jer od obline mosta nije u retrovizoru mogao vidjeti situaciju koja se razvila na samom pocetku mosta. Ramaro je kasno shvatio da se neshto desava sa nama i pogledao je u retrovizor u pogresnom trenutku, a mozda i duze nego shto je normalno. Automobil je zakocio naglo ispred njega na sred pjesackog prelaza. Nebuloza udesa je u tome da je vozac zakocio naglo na sred pjesackog, te da mi ostali nijesmo vidjeli trenutak udara jer smo bili daleko i sa nekom brigom. Ramaro tvrdi da nije vidio nikog na pjesackom prelazu te da mu je situacija izgledala cista prije nego shto je pogledao u retrovizor. Vozac automobila tvrdi da je neka zena iznenada zakoracila na pjesacki prelaz dok je on vec bio na pjesackom te je zato naglo zakocio. Po meni kriva je ova zena ali je to sad tesko dokazati.
Eto. Namjestilo se tako.
Naravoucenje: Cetiri sekunde odstojanja uvjek postovati i skeniranje saobracaja ispred sebe nikad ne prekidati.
Svaki saobracajni udes u kojem nema povrijedjenih i stradalih posmatrati kao srecan dogadjaj!
Worry less, ride more!

Madza
NLB Moderator
Vozim: BMW R1200GS Adventure

Post by Madza » 27 Oct 2015 10:12

Samo neka si ti ziv i zdrav,a motor ce se popravit i opet bit kao boca,samo sto ce bit jos noviji naprijed :D

Galiot
NLB Moderator
Vozim: -Triumph Tiger 800 ABS
-Piaggio Vespa PX 200 E

Post by Galiot » 27 Oct 2015 16:21

Živa glava na ramenima! Samo kad si Ti u redu, ima motora i dijelova, sve se to da srediti.
UGRADNJA I SERVIS:
-Centralno grijanje na sva goriva
-Podno grijanje
-Solarna tehnika
-Vodovodne instalacije
-Klimatizacija
"ŽUKIĆ" D.O.O. 069-049-238

Post Reply