Cikmir

Uslovi na putu, Vasa iskustva i savjeti za lakse prezivljavanje na 2 tocka...
Post Reply
DrMracni
NLB Moderator
Vozim: KTM 990 Adventure
KTM 350 Freeride

Cikmir

Post by DrMracni » 24 Feb 2016 22:08

Na molbu naseg clana, prenosim tekst, imao sam problem isto kao i on da ubacim tekst, ali izgleda da su smajlili sa Ipada pravili problem, tako da je tekst uskracen za emoticone :) cisto da znate :)

Hvala na dobrodoslici
Za Jovana Hondu sam kupio novu 07 imam nedje snjom oko 70000 km ima dvije mane
Veca mana je sto se ne kvari a manja sto grije malo po nogama
Malo je teza za male puteve ali je na auto put kao
Obiso sam snjom zapadni dio amerike San Diego do Seattle I nazad za cikago to je bilo kad su ovi momci bili na put oko svijeta I zao mi je sto nisam bio onda kuci
Iso sam snjom za Main I par puta smokey mountain
Nikad ni najmanji problem
2014 Sam je prebacio u Crnu Goru I bio na Krf I Bosnu I te godine upoznao Mracnog
Prosle godine sam obisao Srbiju od Vranja do Novog Sada I bio u Rumuniju vratio se preko Sarajeva
Translapina i transfagares ne zamjeri ako nisam dobro napisao ime mjesta I mogu ti reci da je za te prevoje dosta teska bukvalno me odrala mada nisam mnogo stajao jer sam bio sam tako da mi se nije mnogo stajalo I ako bog da ove godine planiram nedje polovinom avgusta ili krajem da obidjem malo Hrvatsku Sloveniju mozda Austriju I Svajcarsku
Dakle da sumiram: svaki cent mi nije zao sto sam dao za nju bukvalno nikad problema
Jedino sto nije original jesu dvije lijeve promenjene sijalice jedna u Cikago I druga prosle godine u Novi Sad
Jedan servis sam radio ovdje na 18000 milja I drugi mi je radio rodjak Emir 2014 promenjene tecnosti I kontrolisao ventile I reko mi je da bukvalno nije trebalo nista dirat HONDA je to
E sad Bmw sam kupio polovnog 2013 imao je 8000 milja sad ima oko 24000
Ppocetak je bilo malo cudnovato Ali se covek brzo navikne
Dosta je laksi od honde I nekako se covjek osjeca sigurnije u krivinama
Vjerovatno zbog amortizera o kojima sam citao ali necu komentarisat jer mi mehanika nije jaca strana
Snjim sam imao jedan problem prilikom pranja masinom poceo je da trokira I dosta me kostalo pranje
Drugi problem kad sam ga kupio nisam primetio da pusta ulje izmedju masine I menjaca nije nista veliko ali kazu moze da prokliza kvacilo Ja ga tako vozim od kad sam ga kupio I nemam jos problema stim sto ne znaci da ga nece biti
Svako neiskustvo se placa ali je problem kad se ne ucis na tudje greske jer sam ga kupio privatno I nisam ga odveo u dilera da ga pregleda I onda citao na internet da je to jedna od manae sad ta mala "mana" dio koji kosta mozda 20-30$ opravka kosta oko 1500$
Sada rezime oba motora su odlicna kad bih ponovo birao tesko bi se odlucio
Honda je neunistiva I ujedno moj prvi motor odvela me od zapadne strane amerike do istocne I juzne bez najmanjeg problema I dio balkana I vjeruj mi svaki put kad je upalim srce mi zaigra.Zao mi je sto nisam ovo prije pisao jer ako si bio sa drustvom u nedjelju on mi stoji kod Emira u garazu I trenutno mi zavrsava jednu cbr750f 81
Bmw ima svoju draz I nemogu rec nista lose sto se tice kvara za oba sam je kriv
Za koji god bi se odlucio nebi pogresio. bio sam "skoro" da uzmem ktm1290super adventure ali su mi malo davali za Bmw bas zbog tog curenja ulja
Mozda sam se malo raspisao a inace mi nije jaca strana ako sam dje pogresio prastaj

Doktore poseban pozdrav za tebe zao mi je sto se nismo vidjeli prosle godine moj rodjak ko moj "rodjak"
Imao je sto ideja I jedna je bila da dodjemo gore da probam malo off pa da idemo nedje na bojanu I sto nekih kombinacija
I onda kad smo trebali da krenemo za Srbiju on je doso kasnije dva ili 3 dana mislim da je bila I jedna od opcija da uzme tvojega dominatora da bi se na kraju I Jovana pridruzila akciji bila I onda sa nama sto je "sigurno" sigurno je
Tako da ako bude srece vidimo se ovo ljeto.Uzivajte

Cikmir
Stoper
Stoper
Vozim: Honda st1300 2007
Bmwr1200rt 2005

Re: Cikmir

Post by Cikmir » 26 Feb 2016 02:23

Hvala :clap:

Post Reply