Moto mapa Crne Gore na google maps

Uslovi na putu, Vasa iskustva i savjeti za lakse prezivljavanje na 2 tocka...
Post Reply
Kesha
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: Hondu

Re: Moto mapa Crne Gore na google maps

Post by Kesha » 19 Feb 2017 19:07

8000 pregleda
Polako žuri - Festina lente

Kesha
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader

Post by Kesha » 22 Jun 2017 09:53

Prebačila 10000 pregleda!

Osvježeno, dopunjeno...mnoštvo korisnih informacija. Sugestije i informacije za okačit su dobrodošle... :geek:

poka
Ready for DAKAR
Ready for DAKAR
Vozim: Kratkotrajni Turistički Motor

Post by poka » 26 Jun 2017 07:38

Bravo! malo smo izgubili volju nakon onog sastanka nas iz NVO Motociklist i AMSCG, ali nismo odustali ;) biće im konačno dostavljen spisak važnih brojeva. takođe, kad bi oni bili spremni (a teško), ovo bi moglo biti na njihovom sajtu. ali koliko prate, mi smo im na sastanku rekli da im je sajt hakovan. nisu ni znali! :)

DrMracni
NLB Moderator
Vozim: KTM 990 Adventure
KTM 350 Freeride

Post by DrMracni » 26 Jun 2017 11:28

Bravo Poka!!!!
Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
http://www.monteguide.me" onclick="window.open(this.href);return false; - Motorbike Tours Montenegro https://www.facebook.com/monteguide/" onclick="window.open(this.href);return false;

sparco
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: dpv ;)

Post by sparco » 04 May 2018 09:08

niko nista a...............
risk,is what makes life worth living.

Irelevantije
Biker wannabe
Biker wannabe
Vozim: Suzuki GSR600

Post by Irelevantije » 31 Aug 2018 10:42

Ova mapa je jedna od boljih stvari koje sam vidio u skorije vrijeme i hvala svima koji su učestvovali u kreiranju iste.
Ako krenete u izradu brošure, ili bude trebala bilo kakva pomoć oko dizajna, tu sam da pomognem.

Što se tiče samog apdejtovanja mape, mislim da postoji opcija da mogu svi da unose, al da se ništa ne može objaviti bez administratorovog odobrenja. Znači svi mogu da unose direktno na mapu, a ti onda pogledaš šta su unijeli i odobriš/preurediš/obrišeš prije nego svi to mogu da vide. Čisto da olakšaš sebi i ubrzaš proces.

Do tada, evo par sugestija sa moje stane, sa puta kojim se svakodnevno krećem.

Kritične tačke:

1. Solila
Par uzastopnih krivina, od kojih je najveća nagnuta na pogrešnu stranu, cijelu zimu pod ledom.
GPS: 42.392087, 18.703638

2. Opatovo
Plaža odma pored puta, đeca izleću kao zečevi, niko ne gleda ni lijevo ni desno.
GPS: 42.460302, 18.682959

3. Oblatno
Krivina vazda puna pjeska, a još je i neki car istresao pola mixera betona, tako da nije baš najugodniji prolazak. Mada cio taj put ka Žanjicama je za izbjegavat ljeti, jer ljudi voze kao budale, još sa plaže, pjani...
42.379555, 18.644388

4. Topliš
Opasno klizav asfalt i par nazgodnih krivina, pogotovo ako ideš nizbrdo. Dvojica su ispred mene pala nakon samo par kapi kiše.
GPS: 42.291821, 18.824546

5. Gornji Grbalj
Neravan asfalt, bubrege mi je izvalilo, a ne vidi se, pogotovo ako dođeš malo brže.
GPS: 42.389982, 18.757344

Takođe, Magnus Moto prodavnica u Kotor
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewe ... 70442&z=18" onclick="window.open(this.href);return false;

To mi je sad palo na pamet, al ako se sjetim još nečeg, javljam.

Kesha
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader

Post by Kesha » 04 Sep 2018 13:50

Hvala, a učestvovali su svi koji su dostavili informacije.

Dugo sam mislio da ubacim kotorski magnus - evo tek sad.

Za kritične tačke: ideja je bila da se stave one u kojima se dogodila nezgoda dokumentovana fotografijom. Ja ubacih Solila, pa se zamislih?! Možda bolje taj Topliš da stavimo... Da li je moguće staviti svaku krivinu koja ima šodera - teško. Naročito one na putevima kojima se "rjeđe ide". Bilo je i komentara da je na mapi mnogo kritilnih tačaka - neprijatnih fotografija: možda i da se ukine taj dio...

Što se tiče da svi mogu da ažuriraju: nekad u budućnosti možda. Evo i ja je nisam dotakao odavno, a ljudi obično nemaju volje ni vremena da to rade. I poslije nekome pustiti nekome zabraniti...

Za brošuru - možda kao letak ili mapu ali sa izabranim najvažnijim podacima. Samo je pitanje finansiranja (manji problem) i distribucije (veći problem - kome i kad i kojim kanalima...).

Evo da je držimo živom i dostupnom. Sve su sugestije i informacije dobrodošle. Možemo piti i piće i detaljisati dalje.

Drago mi je da ti je mapa koristila i da osjećaš realne potrebe i probleme motorista i hvala na doprinosu i konstruktivnosti.

Irelevantije
Biker wannabe
Biker wannabe

Post by Irelevantije » 05 Sep 2018 09:38

Kesha wrote: Za kritične tačke: ideja je bila da se stave one u kojima se dogodila nezgoda dokumentovana fotografijom. Ja ubacih Solila, pa se zamislih?! Možda bolje taj Topliš da stavimo... Da li je moguće staviti svaku krivinu koja ima šodera - teško. Naročito one na putevima kojima se "rjeđe ide". Bilo je i komentara da je na mapi mnogo kritilnih tačaka - neprijatnih fotografija: možda i da se ukine taj dio...
Da, mislim da si u pravu. Krenemo li sa svakom sitnicom, a uzimajući u obzir kvalitet puteva kod nas, možemo slobodno hajlajtovat sve.
Al eto, ja reko da pomenem, jer tuda svakodnevno prolazim.
Kesha wrote:Za brošuru - možda kao letak ili mapu ali sa izabranim najvažnijim podacima. Samo je pitanje finansiranja (manji problem) i distribucije (veći problem - kome i kad i kojim kanalima...).
Evo da je držimo živom i dostupnom. Sve su sugestije i informacije dobrodošle. Možemo piti i piće i detaljisati dalje.
Drago mi je da ti je mapa koristila i da osjećaš realne potrebe i probleme motorista i hvala na doprinosu i konstruktivnosti.
A što misliš da se za početak napravi digitalna brošura/flajer?
Kao Mapa, samo tipa bude u PDF-u, ljudi mogu da je šalju mailom, ili download-uju sa sajtova (ovaj, NTO, AMSCG, Moto klubovi...) i imaju u telefonu/tabletu.
Poslije, ako se ukaže potreba, se taj isti fajl dorađuje i radi štampa, a u međuvremenu svako sebi može da odštampa ako baš želi štampanu verziju da ima.
Mislim da to riješava pitanje distribucije, a i finansiranja same štampe.

Kesha
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader

Post by Kesha » 06 Sep 2018 10:30

U PDF-u?
Da li ti to predlažeš da ti napraviš?
Hajde, samo naprijed!

Već je bila priča sa Mračnim, Pokom i drugima. kako bi to trebalo da izgleda: mapa CG sa jedne strane i na njoj oznake, a sa druge strane - šta je koja oznaka, po kategorijama. Ali mnogo manje informacija i samo najbitnije, da se ne zaguši vizuelno.
Može i neka fotkica. A ako bi, nekad, ovi što prodaju motore i opremu i serviseri itd. htjeli da finansiraju štampu itd. stavio bih i njihove logoe na mapu đe se nalaze...

Irelevantije
Biker wannabe
Biker wannabe

Post by Irelevantije » 06 Sep 2018 13:31

Kesha wrote:U PDF-u?
Da li ti to predlažeš da ti napraviš?
Hajde, samo naprijed!
Oću, čim se vrijeme bude pokvarilo i ne budem više mogao vozit motor, jer sad koristim svaki slobodan sekund za to.
Kesha wrote: Već je bila priča sa Mračnim, Pokom i drugima. kako bi to trebalo da izgleda: mapa CG sa jedne strane i na njoj oznake, a sa druge strane - šta je koja oznaka, po kategorijama. Ali mnogo manje informacija i samo najbitnije, da se ne zaguši vizuelno.
Samo mi recite šta bi vi stavili, jer moramo obratit pažnju na to da će dosta ljudi to otvarat na mobilnom i kao što si i sam rekao sama mapa mora biti pregledna i čista + ne bi smjeli pretjerivat sa lokacijama, jer bi to bilo baš pretrpano i nepregledno.
Definitivno bih na mapi označio
- Mechanics, maintenance, support,
- Shops i
- Nature - Must See
od ovih postojećih layera, al evo vi predložite ako mislite da treba još nešto.

Takođe, može se recimo izvuć posebno mapa Podgorice, koja je pretrpana, da bi se jasnije viđelo đe je šta.

Recimo da bi to bio početak.
Poslije, kad budemo širili to u brošuru, možemo dodat sličnu mapu na kojoj možemo markirat enduro trails, kampove, kafane/restorane koji bi platili neku simboličnu sumu za reklamu, od čega bi se finansirala sama štampa.

Post Reply