Prva pomoć - obnoviti

Uslovi na putu, Vasa iskustva i savjeti za lakse prezivljavanje na 2 tocka...
poka
Ready for DAKAR
Ready for DAKAR
Vozim: Kratkotrajni Turistički Motor

Re: Prva pomoć - obnoviti

Post by poka » 03 Oct 2016 07:20

Kesha wrote:Ne znam kakvo će ovo biti, ali jedino je u CG pa - podržimo!
http://uspori.me/sta-uraditi-u-slucaju- ... e-nezgode/" onclick="window.open(this.href);return false;
ako ništa, a znamo da će biti ništa, onda su barem prava adresa za saradnju ja mislim. mada bi trebalo i prema njima nastupit jedinstveno i organizovano. a jes prava adresa siguran sam.

Kesha
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: Hondu

Post by Kesha » 07 Jun 2017 17:27

Policija počela da traži paket prve pomoći motociklistima - frešak!
Polako žuri - Festina lente

ramaro
Grijač guma
Grijač guma
Vozim: Honda CB500XA

Post by ramaro » 07 Jun 2017 20:14

Nijesam baš siguran da se iđe u zakonu pominje rok trajanja prve pomoći i obaveza kupovanja nove, naprotiv, prije samo mjesec dana je objavljeno da je ministar naredio policiji da to ne smije da traži već da mogu i da se dopunjavaju stari kompleti. Štaviše mislim da se u Zakonu pominje obaveza posjedovanja za putnička i teretna vozila, a ne i za motocikle.
Evo i tog teksta:
http://www.vijesti.me/vijesti/vozacima- ... oci-932172

paff1987
Stoper
Stoper
Vozim: Gsxr 1000 k2

Post by paff1987 » 08 Jun 2017 04:32

Po zakonu o saobracaju koji se odnosi na ukazivanje prve pomoci gde se jasno kaze da: Svaka osoba koja ima polozeno za bilo koju kategoriju mora imati osnovno znanje o ukazivanju prve pomoci i da kad naidje na nezgodu sa povredjenim licimaje u obavezi da ukaze prvu pomoc, ali i da ako osoba koja ukazuje prvu pomoc nije sigurna u svoje znanje o ukazivanju prve pomoci ne treba da ukazuje prvu pomoc nikome vec da obezbedi mesto nezgode kako bi preventivno delovao na dalje prouzrokovanje nezgoda i pozove hitnu pomoc pa policiju.

Po mom misljenju bi trebalo da postoji zakon o bezbednosti saobracaja gde ce svaki vozac posle 5 godina i na svakih 5 godina da bude u obavezi da pohadja 4 casa od po 45min obnavljanja znanja iz bezbednosti saobracaja i prve pomoci.

sparco
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: dpv ;)

Post by sparco » 08 Jun 2017 16:09

ja imam americku licencu emergency first response instructor, i imam neke video i test materijale za obuku iz prve pomoci, rado cu to ustupiti ako ce ko da prodje, al necu da obucavam i zamajavam se stim, jer smisla nema ama bas nikakvog ;) crnogorci su vazda najpametniji sve znaju i ne treba im se plekat u posao
risk,is what makes life worth living.

RockerArm
Grijač guma
Grijač guma
Vozim: Honda Dominator NX650
Suzuki GSR 750A
KTM 1190 Adventure

Post by RockerArm » 09 Jun 2017 19:11

Ko je izdao licencu i kako doći do nje?

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk
Worry less, ride more!

sparco
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: dpv ;)

Post by sparco » 10 Jun 2017 20:18

meni amerikanci direktno, i ja mogu da ih izzdajem sad al to odje ne radim, samo vanka dje je to cijenjeno i validno, odje bi te vjerovatno nasi policajci i izbili kad im objasnis sta imas jer je to ko zna kakva glupost
risk,is what makes life worth living.

Post Reply