Bezbijednost 2019.

Uslovi na putu, Vasa iskustva i savjeti za lakse prezivljavanje na 2 tocka...
Post Reply
Kesha
Test vozač kaskader
Test vozač kaskader
Vozim: Hondu

Bezbijednost 2019.

Post by Kesha » 27 May 2019 11:25

U pamet se sad kad grane sunce, da se ne divlja odma jer se dugo čekala sezona, treba da se gaali.

Prethodna 2018. (1 stradao smrtno - jel moguće?) je bila veliko poboljšanje u odnosu na 2017. - 17 stradalih!!

Šta možemo mi da učinimo na ovom planu? Da održimo trend, zaštitimo sebe od drugih, druge od sebe i pojedine motoriste od njih samih?
Polako žuri - Festina lente

advbiker
Grijač guma
Grijač guma
Vozim: BMW R1200 GS Adventure

Re: Bezbijednost 2019.

Post by advbiker » 01 Jun 2019 09:10

Sve si dobro rekao Kesha.

U gradu se mora poštovati ograničenje brzine, a najviše pratiti prestrojavanje drugih vozila, jer nas "ne vide", niti žmigavce pale.

Takođe ulazak u kružni tok je veoma opasan, s obzirom kakve vozačke imamo, nažalost u mom slučaju obično to budu žene...

Sve što si rekao stoji, imamo vozača koje treba od samih sebe sačuvati.

Meni lično najrizičnije je vozit u gradu, s obzirom na gužve i ponašanje učesnika u saobraćaju.

Na otvorenom putu je druga priča, tu se treba paziti ulja, šodera, kamenja na putu, mokre površine,...
Opet treba poštovati ograničenje brzine koliko je to moguće, i držati vazda oči širom otvorene, tj.biti konstantno fokusiran.
Mi motociklisti volimo dati malo po gasu, ali u nekim granicama to mora biti.
Ko želi da se trka nek ide na stazu kao što pametni ljudi rade, a ne da ugrožavaju svoj život i život drugih učesnika u saobraćaju.

Dosta lakših padova, po gradu ili u nekim zahtjevnijim uslovima, obično bivaju početničke greške.
Trening bezbijedne vožnje je za njih odlična stvar da prođu.

Pamet u glavu..
Ne brže od života..
Tižu
Žutalj

Mikan
Grijač guma
Grijač guma
Vozim: Afrika Twin

Re: Bezbijednost 2019.

Post by Mikan » 01 Jun 2019 10:30

Kesha wrote:U pamet se sad kad grane sunce, da se ne divlja odma jer se dugo čekala sezona, treba da se gaali.

Prethodna 2018. (1 stradao smrtno - jel moguće?) je bila veliko poboljšanje u odnosu na 2017. - 17 stradalih!!

Šta možemo mi da učinimo na ovom planu? Da održimo trend, zaštitimo sebe od drugih, druge od sebe i pojedine motoriste od njih samih?
Nazalost,ali je nemoguce da je 2018. prosla sa jednim smrtno stradalim.Sjecam se udesa u Platijama-Beogradjanin i na Crkvinama-Rumunka,a u razmaku od mjesec ipo.

Post Reply